Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Černovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Černovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Černovice.

 


V Brně-Černovicích rozšířili mateřskou školu

Po 01.02.2016 18:00

Městská část Brno-Černovice dokončila rozšíření mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské. Přístavbou a částečnou nástavbou stávajícího objektu došlo k vytvoření nové třídy pro 24 dětí a tím k navýšení celkové kapacity školky ze 75 na 99 dětí.

„Stavební práce byly zahájeny v srpnu loňského roku, kolaudace proběhla v polovině ledna, krátce poté jsme obdrželi i souhlas Krajského úřadu s navýšením kapacity školky. Nová třída tak zahajuje provoz v pondělí dne 1. 2. 2016,“ říká starosta městské části Brno-Černovice Pavel Blažík. Rozšíření školky přišlo na více než 7 milionů Kč, z čehož 3 miliony Kč přispělo město Brno, zbytek byl hrazen z rozpočtu městské části.

Rozšíření mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské plánovalo již bývalé vedení městské části v roce 2014, a to formou nástavby o celé jedno patro. Proti tomu však vystoupili občané bydlící v okolní lokalitě, a to zejména z důvodu přílišného zastínění jejich nemovitostí a dalších negativních vlivů, které by navýšení budovy školky přineslo. „Nové vedení radnice vzešlé z posledních komunálních voleb se rozhodlo vyjít občanům vstříc a projekt přepracovat. Přistoupili jsme k nástavbě a přístavbě jednopodlažního bývalého školnického bytu, který těsně přiléhal k hlavní budově školky. Nedošlo tedy k celkovému navýšení budovy, což byl hlavní problematický bod původní varianty,“ dodává starosta Blažík.
Nově vzniklá třída v mateřské škole na ulici Elišky Krásnohorské uspokojí alespoň část rodičů, kterým se nepodařilo umístit své děti do černovických mateřských škol prostřednictvím řádného zápisu.