Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Černovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Černovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Černovice.

 


V Brně-Černovicích rozšíří mateřskou školu

St 08.07.2015 10:46

Městská část Brno-Černovice se pouští do rozšíření mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské. Přístavbou a částečnou nástavbou stávajícího objektu dojde k vytvoření nové třídy pro 25 dětí a tím k navýšení kapacity školky ze stávajících 75 na 100 dětí.

„V průběhu jara letošního roku byla kompletně zpracována projektová dokumentace a v současnosti probíhá zadávací řízení na výběr zhotovitele stavby. Pokud vše dobře půjde, v srpnu zahájíme stavební práce a do konce letošního roku bude možné novou třídu zprovoznit,“ říká starosta městské části Brno-Černovice Pavel Blažík. Náklady na rozšíření školky jsou nyní odhadovány na necelých 7 milionů Kč, z čehož 3 miliony Kč přispívá statutární město Brno.
Rozšíření mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské plánovalo již bývalé vedení městské části v roce 2014, a to formou nástavby o celé jedno patro. Proti tomu však vystoupili občané bydlící v okolní lokalitě, a to zejména z důvodu přílišného zastínění jejich nemovitostí a dalších negativních vlivů, které by navýšení budovy školky přineslo. „Nové vedení radnice vzešlé z loňských komunálních voleb se rozhodlo vyjít občanům vstříc a projekt přepracovat. Přistoupili jsme k nástavbě a přístavbě jednopodlažního bývalého školnického bytu, který těsně přiléhá k hlavní budově školky. Nedojde tedy k celkovému navýšení budovy, což byl hlavní problematický bod původní varianty,“ dodává starosta Blažík.
Rozšířením mateřské školy na ulici Elišky Krásnohorské dojde k uspokojení alespoň části rodičů, kterým se nepodařilo umístit své děti do černovických mateřských škol prostřednictvím řádného zápisu.


Mgr. Pavel Blažík
člen Zastupitelstva Jihomoravského kraje
starosta MČ Brno-Černovice