Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Černovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Černovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Černovice.

 


Černovickou ČSSD povede do voleb Pavel Blažík

Po 19.05.2014 11:01

Ve středu 14. 5. 2014 se konala členská schůze Místní organizace ČSSD Brno-Černovice, na níž byla schválena kandidátní listina ČSSD pro podzimní volby do zastupitelstva této městské části. Volebním lídrem a kandidátem na starostu Černovic byl jednomyslně zvolen předseda černovické ČSSD a dosavadní zastupitel Pavel Blažík. Druhé a třetí místo obsadili další stávající zastupitelé – Mirka Wildmannová a Jiří Novotný.

„Naší ambicí je volby vyhrát a po dvou volebních obdobích v opozici se probojovat do vedení radnice,“ říká Pavel Blažík a doplňuje: „Nyní nás čeká intenzivní práce na přípravě volebního programu. Ten se bude určitě zabývat problematikou bydlení, dalším rozvojem mateřských i základních škol, dopravní situací, transparentností radnice a dalšími tématy, která jsou pro černovické občany důležitá.“

Pavel Blažík (32) vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity, kde mu byl roku 2006 udělen titul Mgr. Členem ČSSD je od roku 2005, v čele její černovické organizace stojí od roku 2011. Od loňského listopadu působí rovněž jako místopředseda Krajského výkonného výboru ČSSD. V letech 2008 a 2012 byl zvolen členem Zastupitelstva Jihomoravského kraje, v Zastupitelstvu MČ Brno-Černovice zasedá od roku 2010.

ČSSD již druhé volební období působí v černovickém zastupitelstvu jako opoziční strana. V roce 2010 sice volby jasně vyhrála (přes 32 % hlasů), těsnou koaliční většinu v zastupitelstvu (11 z 21 zastupitelů) však nakonec sestavila čtyři pravicová uskupení ODS, TOP 09, VV a nezávislí. Tato sestava se však po vzájemných neshodách v prosinci 2013 rozpadla, když byli z Rady MČ odvoláni zástupci TOP 09. Volební období tak dokončuje „zbytková“ menšinová koalice.

„Doufám, že se po volbách podaří v Černovicích vytvořit stabilní koalici, která vydrží po celé nadcházející volební období,“ uzavírá Pavel Blažík.