Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Černovice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brně-Černovicích a kandidátech ČSSD za Brno-Černovice.

 


Černovická ČSSD proti hazardu

Po 10.10.2011 00:00

Zastupitelstvo města Brna by na svém prosincovém zasedání mělo mimo jiné projednávat též návrh obecně závazné vyhlášky o regulaci provozu loterií a jiných podobných her, která reaguje na novelu příslušného zákona umožňující obcím vedle klasických hracích automatů regulovat též tzv. videoloterijní terminály (VLT). Tato zařízení se dosud nacházela v působnosti Ministerstva financí, které bylo při jejich povolování velmi benevolentní, důsledkem je zaplevelení brněnských ulic hernami a dalšími provozovnami s VLT.

V současné době probíhá připomínkování návrhu vyhlášky jednotlivými městskými částmi, které postupně vznáší své požadavky na podobu přílohy vyhlášky, která bude stanovovat možnou lokalizaci hracích automatů či VLT v příslušné městské části.

Z materiálu, který minulý měsíc distribuoval Úřad MČ Brno-Černovice zastupitelům, vyplývá, že v Černovicích by měl být hazard zakázán na celém území městské části s výjimkou pěti adres, na nichž se již nyní nacházejí provozovny s hracími automaty či VLT.

Černovická ČSSD se domnívá, že vzhledem k obecně známé škodlivosti gamblerství na osoby propadlé této závislosti i na jejich rodiny a nejbližší okolí je vhodnější zakázat provoz hracích automatů a terminálů na území celé městské části bez výjimek. Tento pozměňovací návrh jsem jako předseda největšího opozičního klubu v černovickém zastupitelstvu již starostovi MČ Brno-Černovice zaslal a věřím, že bude v řadách radniční koalice odpovědně posouzen a že po uplynutí zákonem stanoveného tříletého přechodného období budeme moci konstatovat konec hazardu v Černovicích.

Mgr. Pavel Blažík,
předseda MO ČSSD Brno-Černovice,
předseda Klubu zastupitelů za ČSSD v ZMČ Brno-Černovice